Umowa relokacji z Wielton S.A.

2016-02-29

Ideal Service generalnym wykonawcą projektu relokacji w segmencie automotive.

Wielton S.A., największy w Polsce i jeden z wiodących w Europie producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych, podpisał umowę na relokację wybranych elementów linii produkcji naczep ciężarowych z Ideal Service S.C. W myśl umowy spółka stała się generalnym wykonawcą największego polskiego projektu relokacji w segmencie automotive w 2016 roku.

Zakres prac obejmuje demontaż urządzeń we Włoszech, montaż oraz uruchomienie linii produkcyjnych w zakładach w Wieluniu, a także automatyzację relokowanych linii. Wśród przenoszonych urządzeń znajdują się m.in. zrobotyzowane linie spawalnicze, zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania oraz w pełni automatyczna linia zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, czyli najlepsza dostępna technologia zabezpieczenia antykorozyjnego na świecie.

 

Projekt jest realizowany od lutego br. i stanowi największy jednorazowy kontrakt w historii Wieltonu. W następstwie dwóch transakcji zrealizowanych w 2015 r., tj. przejęcia spółki Fruehauf oraz nabycia włoskich aktywów, po realizacji całej inwestycji, spółka powiększy znacząco bazę produkcyjną, co przekłada się na podwojenie mocy produkcyjnych. W oparciu o obecne i przejęte aktywa produkcyjne, Wielton może osiągnąć w  perspektywie 2-3 lat potencjał produkcyjny w wysokości ponad 16 tys. sztuk, a w kolejnych latach do 25 tys. sztuk rocznie. W związku z unowocześnieniem zakładów i optymalizacją procesów produkcji po wdrożeniu zakupionych maszyn Zarząd zakłada długoterminowo wzrost wydajności i obniżenie kosztów produkcji. Celem jest utrzymanie pozycji w pierwszej trójce największych firm w branży w Europie. 

Kontakt

ul. Traktorowa 111, 91-203 Łódź

tel. +48 607 048 599