Realizujemy relokację zrobotyzowanej linii produkcji elementów karoserii

2015-01-14

Informujemy, że pozyskaliśmy znaczące zamówienie na relokację linii produkcji elementów karoserii dla firmy Formpol.

W dniu dzisiejszym podpisaliśmy z firmą Magna Formpol umowę dotyczącą transferu linii technologicznej z Shrewsbury w Północnej Walii do Tychów. Warto wspomnieć, że jest to kolejne znaczące zamówienie na wymagającym segmencie usług automotive. Umowa jest kolejnym krokiem realizacji strategii wzmocnienia pozycji spółki na rynku usług dla przemysłu motoryzacyjnego.

 

Projekt relokacji będzie realizowany wspólnie z naszą spółkę partnerską Ideal Industrial Services Scotland Ltd. która zapewni nadzór nad właściwą realizacją kontraktu po stronie brytyjskiej. Transfer linii jest realizowany w formule Run-Run tzn. przejmujemy sprawną i działającą linię i przekażemy ją w tym samym stanie do eksploatacji  w nowej lokalizacji. O skomplikowaniu prac świadczą niezwykle wyśrubowane tolerancje wymiarów produkowanych elementów karoserii wynoszące 0,1mm. Nad właściwym procesem pomiaru layotu źródłowego i odtworzeniem go w lokalizacji docelowej czuwa nasz zespół automatyków korzystający z autorskiego oprogramowania IDEALlPinPointRecorder. Wykorzystanie naszej innowacyjnej platformy softwerowej przyczyni się do skrócenia procesu przenosin o około 50%. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie znaczącym krokiem do wzmocnienia naszej obecności na rynku relokacji linii zrobotyzowanych i robotów.

Planowany czas zakończenia relokacji  i przekazania linii do eksploatacji to koniec lutego br.

Formpol jest spółką należącą do koncernu Magna będącego światowym liderem produkcji części i podzespołów dla rynku automotive. Magna w 29 krajach na całym świecie prowadzi 312 zakładów produkcyjnych i posiada 83 centra rozwoju produktu, inżynierii i sprzedaży. W Polsce Magna posiada 7 zakładów produkcyjnych i montażowych, oraz zatrudnia ponad 2200 pracowników.

Kontakt

ul. Traktorowa 111, 91-203 Łódź

tel. +48 607 048 599