Przeniesienie celi produkującej płytę podwoziową do VW Tiguana dla Cartech Magna

2018-08-15

Przed terminem zakończyliśmy relokację celi spawalniczej składającej się z 8 robotów wraz z osprzętem do nowej hali. Prace przebiegły na tyle sprawnie, że oddaliśmy celę do eksploatacji półtora tygodnia przed planowanym terminem.

Złożoność projektu polegała na równoczesnym przeniesieniu ośmiu robotów pracujących w jednej celi spawalniczej i zachowaniu wymiarów produktu finalnego oraz pozycji zgrzewów w tolerancji +/- 0,05 mm. Wyzwaniem technicznym jest zachowanie dokładności finalnego wykonania detalu, pomimo braku tolerancji we wzajemnym usytuowaniu stołów i robotów, a powierzchnia całej celi przekracza 180 m.kw. powierzchni. Cały proces trwał 4 tygodnie od rozpoczęcia relokacji.

To już kolejny nasz udany projekt transferu zrobotyzowanej celi realizowany w Ceskich Velenicach dla Cartech Magna.

Cartech Magna to dostawca spawanych elementów nadwozi samochodów dla takich odbiorców jak VW, Skoda, BMW, Ford czy PSA. Unikalny proces produkcji jest realizowany przez roboty działające z precyzją 0,1 mm. W przypadku relokacji takiego urządzenia należy zachować dokładność rozmieszczenia elementów wyposażenia celi w lokalizacji docelowej co najmniej z taką samą tolerancją. 

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Magna Cartech oraz innymi Klientami na rynku automotive będzie się szybko rozwijała.

 

 

 

 

 

Kontakt

ul. Traktorowa 111, 91-203 Łódź

tel. +48 607 048 599