Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge

2014-11-01

Już po raz siódmy w łódzkiej Manufakturze odbędą się Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge. Impreza organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające na Politechnice Łódzkiej.

Na łódzkich zawodach będzie można zobaczyć wojowników sumo, roboty ścigające się po torze, a także wiele innych zaskakujących konstrukcji. W imprezie można wziąć udział z własnymi robotami, a także bez posiadania własnego sprzętu. Zainteresowani mogą przejść krótkie szkolenie, a następnie pod okiem instruktorów spróbować programowania niewielkich robotów, które wezmą udział w walce. Dla najlepszych – atrakcyjne nagrody.

W trzech kategoriach TME Line Follower zmierzą się mini-bolidy, których celem jest najszybsze dotarcie do celu. Odbędą sie również zmagania robotów-myszy, których zadaniem jest odnalezienie celu w labiryncie.

W kategorii Ideal Freestyle roboty na pewno zaskoczą widzów – wśród robotów mogą znaleźć się zarówno takie, które tańczą, przypominają pająki i inne zwięrzęta – w tej kategorii nie ma żadnych ograniczeń! Dodatkowo po raz pierwszy na łódzkich zawodach pojawią się konkurencje Bear Rescue – w której należy “uratować” małego misia-maskotkę, Roborace – czyli prawdziwy wyścig robotów, w którym wszystkie chwyty są dozwolone, a kraksy i wypadki to stały element konkurencji oraz Ketchup House – w którym roboty mają za zadanie zebrać jak najwięcej puszek z ketchupem rozstawionych w różnych miejscach planszy. Dodatkowo, można wziąć udział w warsztatach budowania robotów z klocków LEGO i kilku konkursach z nagrodami.

Zawody Sumo Challenge będą miały miejsce w rotundzie Galerii Handlowej Manufaktury w sobotę, 15 listopada 2014 r. w godz. 11-20.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego pan Witold Stępień, JM Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki, Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, a także Miasto Łódź oraz Program Młodzi w Łodzi.

Kontakt

ul. Traktorowa 111, 91-203 Łódź

tel. +48 607 048 599